Töö läheb edasi!

Kaspar Kikerpill

Kyproci tiim on vahepeal suuremaks kasvanud. Mentorite soovitusel ning arvukate intervjuude järel oleme leidnud oma meeskonda tootedisaineri – Taavi Sööt. Meie jaoks oli oluline leida inimene kellega meie visioon ühtib ning kes sulanduks võrdlemisi suurde tiimi muretult sisse.

Läbi uue disaineri on meie mõtted saanud ka ilmekama visiooni ning töö selle saavutamiseks käib. Oleme oma esimesed vajalikud osad kätte saanud ning roboti komplekteerimine on täies hoos. Eesmärk on võimalikult kiiresti robot valmis saada, et panna võimalikult palju rõhku just testimisele ning kalibreerimisele.

Oma töö kiirendamiseks lõime käed Tallinnas Elamuslaboriga, et seal muretult oma robot valmis ehitada. Sealsed ruumid, teadmised ning tööriistad on väga olulise tähtsusega, et meie lumerobot saaks aegsalt valmis.

Seni suuri üllatusi pole tekkinud, sest suur vaev ja aeg läks eelnevalt planeerimisele ning simuleerimisele. See on teinud roboti ehituse osa suhteliselt valutuks ning ladusaks. Suurimaks probleemiks on ooteajad komponentide suhtes. Oleme sõltuvad mitmest ettevõttest ning väikeste tellimuste tõttu on ooteajad meie suurimaks vaenlaseks. Kuid meeskond on tugev ja iga mutriga läbi mille robot ilmet võtab on võidujanu aina suurem. Hoiatus teistele tiimidele on antud!

Lumekoristus tulevikus

Kaspar Kikerpill

Kyproc tiim sai kokku pandud meestest, kes kardavad lumelabidaid rohkem kui tuld. Lumelabidale mõeldes meenuvad kohe külmad tuuled, lumi ja õhukesed vanaema kootud kindad, mis labida varre külge külmuvad. Lumekoristus ei ole alati ebameeldiv tegevus. Kuid neid pühapäeva hommikuid, kus kohe tahaks lund lükata ja naabrimehega ilmast rääkida, on haruldaselt vähe. Seega, nüüd on aeg varrukad üles kerida ja erinevalt jutu meestest mõni lahendus ilmavalgele tuua. 

Kyproc, kas mitte veidi vale nimi sellise projekti tarvis? Kyproc ei sümboliseeri materjali, millest meie masin valmima hakkab, vaid Eestlaste vendi ja õdesid, kes trotsides külma ilma Soomes ja Norras paigaldavad Küproki. Just nende visadus ja ilmastikukindlus on olnud meile suurimaks inspiratsiooniks lumeroboti ehitusel. 

Enne veel kui võistlusel osaleda saime, oli vaja kokku panna tiim. Isesõitva ja tegutseva lumekoristus roboti ehituseks on vaja suurt meeskonda. Keegi peab tiimi töös hoidma, keegi peab arvutitega läbi saama, keegi peab erinevatest sensoritest aru saama, mõni peab mehaanikaga hakkama saama, keegi võiks lumekoristusest  teada ja vähemalt üks peab suutma seda kõike teistele jutustada. Meie meeskond koosneb üheksast lund kartvast ja küprokipanijaid austavast eesti mehest. Just tugev tiim, koostöö võime ning tuleviku visioon on selle eduloo aluseks. 

 

Enne veel kui võistlusel osaleda saime, oli vaja kokku panna tiim. Isesõitva ja tegutseva lumekoristus roboti ehituseks on vaja suurt meeskonda.

Kui me mõtleme lumekoristusele lähitulevikus, siis on selge, et isetoimetav robot hakkab meid abistama. Autonoomsed muruniidukid ning tolmuimejad ei ole enam mingi uudis- lumekoristus robotid on loogiline jätk sellele kõigele. Väikene erinevus siiski on. Vähemalt alguses saavad lumekoristus robotid olema veidi haruldasemad kui muruniidukid. Peamiseks põhjuseks on toote hind, mida hoiab kõrgel tehtava töö komplektsus. Lumekoristus ise on suhteliselt loogiline rutiin, kuid selle automatiseerimine nii, et oleks tagatud ohutus ja töö kvaliteet, muudab selle keeruliseks. Kuid toote hind on miski, mille pärast meie tuleviku klient muretsema ei pea, sest seda robotit ei saagi osta.

Lumekoristus on teenus ja selle pakkumiseks on erinevaid võimalusi. Meie pakutav lahendus on autonoomne lumekoristus robot, mis tagab Sulle alati puhta majaesise. Miks ainult Sinu majaesine? Miks mitte Sinu naabri oma ka? Terve rajoon? Just sellise lähenemisega oleme suutelised lumekoristuse teenuse tooma sedavõrd alla, et see on kättesaadav kõigile. Isegi kui roboti hind on viis või kümme tuhat eurot, siis teenust ostes on tarbija hind oluliselt madalam. Suuremate rajoonide puhul 15-25 eurot kuus ja Sinu majaesine ning autokoht on alati lumest puhtad. Selline teenus tundub koheselt juba palju kättesaadavam. 

Me näeme tulevikku just läbi toote normaliseerimise ja kättesaadavaks muutmise. Enne  veel kui saame surfata tuleviku lainetel peame selle lahenduse Teieni tooma. Cleveroni Challenge saab olema võistlus, kus me sellega algust teeme. Meeskond on koos, esimesed lahendused paberil kirjas, tiim on tahtmist täis ja nüüd oleks vaja lihtsalt ära panna. Kuidas me siia jõudsime? All olev video peaks sellest veidi rohkem aimu andma. Meie teeme nüüd tööd edasi, aga kui Sulle meeldis, mida lugesid või videos nägid, siis tea, et hoiame Sind juba läbi Geenius.ee portaali oma tegmistega kursis. 

Close Menu